سوالات متداول

برخی از پزشکان عزیز و مراکز درمانی هنوز قرارداد رزرو نوبت آنلاین را با فرواک منعقد نکرده اند اما اطلاعات آنها برای استفاده کاربران عزیز در فرواک ثبت گردیده است ، شما در صورت تمایل می توانید پزشک و مرکز درمانی مورد علاقه خود را به فرواک دعوت نمایید ، ما این دعوت را به نام شما برای ایشان ارسال می نماییم . چه بسا دعوت شما باعث حضور پزشک و مرکز درمانی در فرواک شده و سایر کاربران هم بتوانند از خدمات ارزنده آنها استفاده نمایند .
خیر، فرواک صرفا فضایی است در جهت ارتباط موثر پزشکان و مراکز درمانی با شهروندان و تسهیل جستجو و رزرو نوبت از پزشکان و مراکز درمانی دارای مجوز از وزارت بهداشت و دانشگاه های تابعه ، سازمان نظام پزشکی ، سازمان نظام روانشناسی و سازمان بهزیستی . در فرواک فقط افراد دارای مجوز از سازمان های مذکور حضور داشته و مسئولیت خدمات ارائه شده با شخص خدمت دهنده می باشد .
خیر ، مبلغ پرداختی در فرواک ، مبلغ نهایی بوده و هزینه مازادی پرداخت نخواهید کرد . در صورت درخواست مبلغ مازاد توسط متصدی پذیرش ، با پشتیبانی فرواک تماس حاصل فرمایید .
بله مثل مراجعه حضوری به پزشک و مرکز درمانی شما می توانید در صورت داشتن قرارداد پزشک و مرکز درمانی با دفترچه بیمه شما ، موقع رزرو آنلاین از خدمات طبق قرارداد استفاده نمایید .
نوبت های داده شده بر اساس کد ملی و اطلاعات بیمه ای شخص نوبت گرفته است و قابل انتقال به شخص دیگر نیست و در صورت عدم حضور ، طبق ضوابط مربوطه اقدام خواهد شد .
بله ، حتی می توانید در پروفایل بخش مدیریت اعضای خانواده و آشنایان ، اطلاعات آنها وارد نمایید تا موقع رزرو نوبت نیاز به ثبت دوباره اطلاعات آنها نباشد . اما در نظر داشته باشید نوبت رزرو شده بایستی به نام شخص دریافت کننده خدمت باشد حتی اگر این فرد یک نوزاد چند روزه باشد .
در فرواک علاوه بر اینکه اطلاعات پزشکان دقیق متناسب با مدرک تحصیلی و پروانه آنها ثبت گردیده است ، دو قابلیت دیگر به نام های گرایش و مهارت و تبحر وجود دارد که با آنها می توانید انتخاب بهتری متناسب با بیماری خود داشته باشید . گرایش تحصیلی : هر پزشک می تواند در تخصص خود ، در بخش هایی که علاقه و دانش زیادتری دارد در قالب گرایش در فرواک درج نماید . کنترل این گرایش ها می تواند در انتخاب پزشک متناسب با بیماری و مشکلتان کمک کننده باشد . مهارت و تبحر : تمامی پزشکان در رشته تخصصی خود برای درمان بیماری ها و استفاده از دستگاه های زمینه تخصصی خود مهارت و آشنایی کافی دارند اما در هر رشته ای افرادی هستند که نسبت به سایر هم رشته ای های خود در یک حوزه مهارت بیشتری دارند ، در فرواک هر پزشکی می تواند در صورت داشتن مهارت و تبحر زیاد در یک بیماری یا استفاده از یک دستگاه و .... آن مهارت را برای خود یا سایر پزشکانی که آشنایی دارد ثبت نماید . این مهارت توسط پزشکان دیگر تایید می شود و لیست پزشکان تایید کننده مهارت و تبحر پزشک در جلو عنوان مهارت آورده می شود . شما می توانید با کنترل مهارت و تبحر هر پزشک ، افراد تایید کننده و تعداد تاییدیه ها انتخاب بهتری داشته باشید .
بله ، چنانچه به هر علت نمی توانید در روز مقرر و در زمان نوبتتان در مطب پزشک و مرکز درمانی حضور یابید می توانید در بخش "نوبت های من" ، دکمه "لغو نوبت" را کلیک کنید تا نوبتتان طبق قوانین و مقررات فرواک لغو شود.
در هر زمان و شرایطی اگر نوبت توسط مطب و مرکز درمانی لغو شود ، مبلغ پرداختی به کیف پولتان بازگردانده خواهد شد.
در پایان مراحل رزرو نوبت ، اگر سیستم به شما کد رهگیری نمایش دهد می توانید مطمئن شوید که نوبت شما ثبت گردیده است . کد رهگیری را تا مراجعه به مطب و مرکز درمانی همراه داشته باشید و به متصدی پذیرش تحویل نمایید . تحویل کد رهگیری به منزله رزرو نوبت و پرداخت هزینه می باشد .
اگر پزشکی را می شناسید که در سامانه یکپارچه فرواک وجود ندارد ، او را از طریق بخش ثبت نام پزشکان و مراکز درمانی معرفی کنید، تا پس از هماهنگی های لازم ، بتوانیم پزشک و مرکز درمانی مورد علاقه شما را در سیستم نوبت دهی فرواک داشته باشیم.